Svet-Stranek.cz
čerstvé pečivo

Olivový olej VALLE DE RICOTE:Osobní stránka na adrese: pekarnavrdy.firemni-web.cz

Olivový olej VALLE DE RICOTE

Složení:
100% olivový olej extra virgin.

Popis:
Valle de Ricote je extra virgin olivový olej nejvyšší kvality vyrobený pouze mechanickými postupy prvního lisování, tím si zachovává cenné látky a přírodní vitamíny. Vyniká specifickou ovocnou chutí a vůní. Je lehce stravitelný a dodává jídlu lehkou a vyváženou chuť.

Výživové přednosti:
vysoký obsah žádoucích nenasycených mastných kyselin Omega 6 a Omega 9
nízký obsah nežádoucích nasycených mastných kyselin
obsahuje vitamíny a cenné přírodní látky
rozpouští vitamíny A, D, E, K
Olivový olej podporuje vitalitu především díky vysokému obsahu vitamínu E, který má důležité místo v látkové přeměně. Díky výbornému složení nenasycených mastných kyselin má příznivý účinek na tlumení rozvoje chorob krevního oběhu, chrání před nádorovým onemocněním a arteriosklerózou, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, umožňuje rychlé vstřebávání kalcia a mineralizaci. Redukuje hladinu cukru v krvi, a proto se doporučuje pro diabetiky. U mládeže blahodárně působí na růst a vývoj kostí, u zralých osob pomáhá udržovat kosti v dobrém stavu a působí příznivě i na žlučové cesty. Obecně olivový olej napomáhá dobrému trávení, proto se používá i při dietách.
Skladování:
Skladujte do 20 C, chraňte před přímým slunečním světlem.

Trvanlivost balených výrobků:
12 měsíců

Bod zakouření (°C kdy se olej začne přepalovat):
160 – 200 °C
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK